TÜRKÇE | ENGLISH

 

Untitled Document

Bilişim
 Pacs
Güvenlik Sistemleri

Extreme PACS (Picture Archive Cominition Service)...


Extreme PACS

ExtremePACS Sunucuları DICOM 3.0 standardındaki BT, MR, PET, Röntgen, Ultrason, Endoskopi ve diğer her türlü dijital modaliteden gelen görüntüleri arşivleyerek ExtremePACS iş istasyonlarına internet veya hastane ağı üzerinden; DICOM Query/Retrieve özelliğine sahip diğer istasyonlara ise hastane ağı üzerinden sorgu bazlı olarak gönderir. ExtremePACS sunucularındaki görüntülere ExtremeClient yada Internet Explorer ile intranet veya internet üzerinden ulaşılabilmektedir.

ExtremePACS Sunucularına isteğe göre eklenebilen ExtremeRIS Radyoloji Bilgi Sistemi sunucusu ve ExtremeMWLS İş Listesi sunucusu ile hasta ve randevu kayıtlarınızı tek bir noktadan girdikten sonra dijital modalitelere otomatik olarak aktarılabilir. ExtremePACS isterseniz HL7 standardındaki mevcut RIS ve HIS sistemleriniz ile de kolayca entegre olabilir.

ExtremePACS Sunucuları yüksek güvenlikli RAID 5 veya RAID 6 tabanlı 48 TeraByte’a kadar fiziksel arşivleme kapasitesini destekler. Kayıpsız sıkıştırma modülü sayesinde efektif kapasite fiziksel kapasitenin ortalama 3 katına çıkar. Gerekirse paralel sunucu mimarisi ile birden fazla sunucu aynı anda kullanılarak kapasite çok daha fazla arttırılabilir. ExtremePACS Sunucuları opsiyonel Teyp ve DVD arşivleme sistemleri ile verilerin ikincil kopyalarını alarak verilerinizin yok olma riskini minimuma indirir. Ayrıca DVD arşivleme ünitesi ile otomatik olarak DICOM Cdleri basılmasını sağlayabilirsiniz.


Zengin Raporlama Seçenekleri
ExtremePACS Client rapor arayüzü zengin format seçenekleri ve kullanıcı tarafından genişletilebillen hazır şablon arşivi ile hızlı bir şekilde rapor hazırlamanıza imkan verir. Hazırladığınız raporları Wordpad benzeri standart bir programla kolaylıkla oluşturabileceğiniz hastaneninize özel rapor yazdırma şablonlarını kullanarak yazıcıya gönderebilirsiniz. Yazılı raporlarınız istediğiniz zaman erişebilmeniz için ExtremePACS sunucularında sürekli olarak saklı kalacak ve istediğiniz RIS sunucularına da otomatik olarak aktarılacaktır.

Sesli raporlama
ExtremePACS Client ile kolay bir şekilde sesli raporlar hazırlayabilir ve hazırladığınız raporları diktasyon için ExtremePACS Dictator programına gönderebilirsiniz. Sesli raporlarınız istediğiniz zaman erişebilmeniz için ExtremePACS sunucularında sürekli olarak saklı kalacaktır.


3 Boyutlu Rekonstrüksiyon
3B modülü sayesinde MR ve BT kesitlerinden 3 boyutlu rekonstrüksiyon yapabilirsiniz.


Gelişmiş Ölçüm, İşleme ve Çevrim Araçları

ExtremePACS Client ile resimlere standart birçok görüntü işleme fonksiyonlarını uygulayabilir; resimler üzerinden açı, dansite, uzunluk gibi çeşitli ölçümler alabilirsiniz. DICOM resimlerini AVI, JPEG, BMP gibi birçok standart formatta kaydedebilir, DICOM CD veya DVD’sine yazabilirsiniz.


Tamamen Özelleştirilebilir Arayüz

ExtremePACS Client arayüzünde istediğiniz kadar seriyi aynı ekranda açabilir, pencere yerleşimlerini tercihinize göre ayarlayabilir ve kendinize özel çalışma ortamınızı oluşturabilirsiniz.


PACS Sunuculara ve DICOM Yazıcılara gönderme

ExtremePACS Client ile incelediğiniz görüntüleri DICOM yazıcılara gönderebilir ve filme basabilir, isterseniz hastanenizde bulunan diğer PACS sunucularına gönderebilirsiniz.Her Türlü DICOM kaynağı için tek program
ExtremePACS Client ile ExtremePACS sunucularındaki arşivlere hastane içinden ve dışından erişmenin yanı sıra aynı arayüz üzerinden farklı PACS sunucularındaki ve DICOM CD, DVD ve klasörlerindeki görüntüleri de açabilir ve zengin görüntü işleme, 3B Rekonstrüksiyon, CD/DVD’ye yazma, JPEG/AVI dönüştürme ve PACS sunucularına ve DICOM yazıcılarına gönderme gibi birçok fonksiyonu kullanabilirsiniz.

Veritabanına baglanamadım